Dyżury nocne

Są sytuacje, w których pozostawienie pacjenta bez opieki może wiązać się z ryzykiem. Niejednokrotnie też chcielibyśmy bliskiej osobie zapewnić opiekę na wyższym poziomie niż tą którą sami osobiście możemy zagwarantować. Wyliczanie wszystkich okoliczności związanych z nocnymi dyżurami mija się z celem, gdyż najistotniejszym tutaj faktem jest to, że nie zawsze chcieć znaczy móc.

Każdy, kto samodzielnie opiekował się chorą osobą, wymagającą stałej opieki i kontroli – wie, jak wyczerpujące potrafi być to zajęcie i jak wielu wymaga wyrzeczeń. Nawet dla osób, które same potrafią zatroszczyć się o prawidłową opiekę nad bliskim chorym, sprawowanie nocnych dyżurów może być zbyt dużym obciążeniem. Każdy bowiem potrzebuje wypoczynku.

Wykwalifikowana opieka pielęgniarska w godzinach nocnych stanowi najlepszą gwarancję bezpieczeństwa pacjenta. Nocny dyżur zapewnia stałą kontrolę nad stanem pacjenta, interwencję w nagłych przypadkach oraz wszelkie niezbędne czynności pielęgniarskie.

Dyżury nocne nad pacjentami świadczę na terenie Warszawy i okolic. W ramach oferowanych usług prowadzę sprzedaż jednorazowych środków opatrunkowych, sprzętu zabiegowego i pielęgnacyjnego.



Świadczenie usług pielęgniarskich wiąże się nie tylko z prawidłowym ich wykonywaniem, ale też z właściwą interpretacją stanu pacjenta zarówno przed, jak i po zabiegu. Niezwykle istotnym elementem jest również odpowiednie podejście do chorego – nie tylko jako pacjenta, ale przede wszystkim jako człowieka.
Świadczenie profesjonalnych usług pielęgniarskich możliwe jest tylko w przypadku dysponowania specjalistycznym sprzętem. Moje wyposażenie obejmuje m.in. aparat do EKG z możliwością interpretacji, aparat do INR, przyrządy do pomiarów ciśnienia, poziomu cukru we krwi etc. Wszystkie zabiegi przeprowadzamw domu pacjenta, zakładach pracy, szkołach, przedszkolach itp.

Moje doświadczenie pozwala mi skutecznie pokonywać trudne sytuacje, z którymi czasem mają problemy młode pielęgniarki,a które w następstwie wywołują u pacjentów uraz do przeprowadzania pewnych zabiegów.

Bardzo często spotykam się z lękiem pacjenta przed wkłuciem igły (pobranie krwi, zastrzyk, kroplówka) lub ogólnym lękiem bądź niechęcią do opieki pielęgniarskiej.
To ostatnie dotyczy najczęściej osób starszych i nierzadko zgorzkniałych z powodu niewłaściwej opieki, której wcześniej doznali. Umiejętnie przełamuję tego typu uprzedzenia, dzięki czemu moi stali pacjenci darzą mnie całkowitym zaufaniem.