Cewnikowanie

Zabieg cewnikowania przeprowadzany jest w sytuacjach, gdy pacjent, ze względu na unieruchomienie w łóżku oraz stan zdrowia, nie ma możliwości udania się do toalety oraz ma trudności z kontrolowaniem trzymania moczu. Cewnik w postaci cienkiej (gumowej lub plastikowej) rurki wprowadza się do pęcherza moczowego poprzez moczowód. Wylot cewnika podłączony jest do szczelnego worka bądź pojemnika zbierającego mocz. W zależności od sytuacji cewniki można stosować jednorazowo lub pozostawiać je w ciele pacjenta na dłuższy okres.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w cewnikowaniu kobiet i mężczyzn bez względu na wiek pacjenta. Osobom opiekującym się pacjentami udzielam wszelkich koniecznych wskazówek, dotyczących postępowania z cewnikiem podczas mojej nieobecności. W ramach moich usług prowadzę sprzedaż środków opatrunkowych oraz jednorazowych materiałów do pielęgnacji.

Zabiegi cewnikowania przeprowadzam całodobowo na terenie Warszawy i okolic.Świadczenie usług pielęgniarskich wiąże się nie tylko z prawidłowym ich wykonywaniem, ale też z właściwą interpretacją stanu pacjenta zarówno przed, jak i po zabiegu. Niezwykle istotnym elementem jest również odpowiednie podejście do chorego – nie tylko jako pacjenta, ale przede wszystkim jako człowieka.
Świadczenie profesjonalnych usług pielęgniarskich możliwe jest tylko w przypadku dysponowania specjalistycznym sprzętem. Moje wyposażenie obejmuje m.in. aparat do EKG z możliwością interpretacji, aparat do INR, przyrządy do pomiarów ciśnienia, poziomu cukru we krwi etc. Wszystkie zabiegi przeprowadzamw domu pacjenta, zakładach pracy, szkołach, przedszkolach itp.

Moje doświadczenie pozwala mi skutecznie pokonywać trudne sytuacje, z którymi czasem mają problemy młode pielęgniarki,a które w następstwie wywołują u pacjentów uraz do przeprowadzania pewnych zabiegów.

Bardzo często spotykam się z lękiem pacjenta przed wkłuciem igły (pobranie krwi, zastrzyk, kroplówka) lub ogólnym lękiem bądź niechęcią do opieki pielęgniarskiej.
To ostatnie dotyczy najczęściej osób starszych i nierzadko zgorzkniałych z powodu niewłaściwej opieki, której wcześniej doznali. Umiejętnie przełamuję tego typu uprzedzenia, dzięki czemu moi stali pacjenci darzą mnie całkowitym zaufaniem.