EKG

EKG czyli elektrokardiografia – jest to metoda polegająca na elektrycznym pomiarze pacy mięśnia sercowego. Graficzny obraz pomiaru jest wykresem, który można odczytywać na ekranie monitora bądź na wydruku. Badanie jest całkowicie bezbolesne.

Dysponuję przenośnym aparatem do EKG, dzięki czemu mogę wykonywać badania w domu pacjenta, jak również w zakładach pracy lub placówkach oświatowych i opiekuńczych. Aparat wykonuje zapis sześcio- i dwunastokanałowy. Wydruk wraz z opisem automatycznym umożliwia dokonanie interpretacji zapisu. Pojedyncze badanie trwa na ogół około 10 minut.

Moje kwalifikacje w tym zakresie poparte są ukończonym kursem „wykonywanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego”.

Usługi EKG wykonuję na terenie Warszawy i okolic – całodobowo.Świadczenie usług pielęgniarskich wiąże się nie tylko z prawidłowym ich wykonywaniem, ale też z właściwą interpretacją stanu pacjenta zarówno przed, jak i po zabiegu. Niezwykle istotnym elementem jest również odpowiednie podejście do chorego – nie tylko jako pacjenta, ale przede wszystkim jako człowieka.
Świadczenie profesjonalnych usług pielęgniarskich możliwe jest tylko w przypadku dysponowania specjalistycznym sprzętem. Moje wyposażenie obejmuje m.in. aparat do EKG z możliwością interpretacji, aparat do INR, przyrządy do pomiarów ciśnienia, poziomu cukru we krwi etc. Wszystkie zabiegi przeprowadzamw domu pacjenta, zakładach pracy, szkołach, przedszkolach itp.

Moje doświadczenie pozwala mi skutecznie pokonywać trudne sytuacje, z którymi czasem mają problemy młode pielęgniarki,a które w następstwie wywołują u pacjentów uraz do przeprowadzania pewnych zabiegów.

Bardzo często spotykam się z lękiem pacjenta przed wkłuciem igły (pobranie krwi, zastrzyk, kroplówka) lub ogólnym lękiem bądź niechęcią do opieki pielęgniarskiej.
To ostatnie dotyczy najczęściej osób starszych i nierzadko zgorzkniałych z powodu niewłaściwej opieki, której wcześniej doznali. Umiejętnie przełamuję tego typu uprzedzenia, dzięki czemu moi stali pacjenci darzą mnie całkowitym zaufaniem.