Kroplówki

Najczęściej stosowaną formą kroplówek są wprawdzie wlewy dożylne. Bez względu jednak na formę dostarczania leku bądź składników odżywczych, celem kroplówek jest uzupełnianie ich niedoboru w sposób ciągły i jednostajny. Dzięki temu wprowadzane do organizmu płyny są przyswajane w tempie oraz ilościach ściśle kontrolowanych. Pozwala to na utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej i wodno-elektrolitycznej. Szczególne znaczenie kroplówek zachodzi podczas konieczności odżywiania pozajelitowego – są bowiem wówczas jedyną drogą podawania substancji odżywczych.

Posiadając wieloletnie doświadczenie w podawaniu kroplówek mogę zapewnić, że bardzo dobrze dokonuję wkłucia, nawet w sytuacjach, gdy żyły są u pacjenta mało widoczne. Zawsze też wcześniej wybieram najkorzystniejsze miejsce podłączenia kroplówki (najczęściej są to żyły grzbietu dłoni, przedramienia lub kostki przyśrodkowej). Ze względu na to, że kroplówki wiążą się z pewnym ryzykiem – przez cały czas trwania zabiegu pozostaję przy pacjencie.

Usługi podłączania kroplówek świadczę całodobowo na terenie Warszawy i okolic – wyłącznie u pacjentów posiadających zlecenie lekarskie na taki zabieg. Gdy zachodzi konieczność równoczesnego podłączenia więcej niż jednej kroplówki – stosuję ulgi cenowe.

Oferuję ponadto sprzedaż materiałów opatrunkowych i jednorazowego sprzętu do pielęgnacji.

Wszelkich szczegółowych informacji udzielam bezpośrednio osobom zainteresowanym, dlatego zapraszam do kontaktu.



Świadczenie usług pielęgniarskich wiąże się nie tylko z prawidłowym ich wykonywaniem, ale też z właściwą interpretacją stanu pacjenta zarówno przed, jak i po zabiegu. Niezwykle istotnym elementem jest również odpowiednie podejście do chorego – nie tylko jako pacjenta, ale przede wszystkim jako człowieka.
Świadczenie profesjonalnych usług pielęgniarskich możliwe jest tylko w przypadku dysponowania specjalistycznym sprzętem. Moje wyposażenie obejmuje m.in. aparat do EKG z możliwością interpretacji, aparat do INR, przyrządy do pomiarów ciśnienia, poziomu cukru we krwi etc. Wszystkie zabiegi przeprowadzamw domu pacjenta, zakładach pracy, szkołach, przedszkolach itp.

Moje doświadczenie pozwala mi skutecznie pokonywać trudne sytuacje, z którymi czasem mają problemy młode pielęgniarki,a które w następstwie wywołują u pacjentów uraz do przeprowadzania pewnych zabiegów.

Bardzo często spotykam się z lękiem pacjenta przed wkłuciem igły (pobranie krwi, zastrzyk, kroplówka) lub ogólnym lękiem bądź niechęcią do opieki pielęgniarskiej.
To ostatnie dotyczy najczęściej osób starszych i nierzadko zgorzkniałych z powodu niewłaściwej opieki, której wcześniej doznali. Umiejętnie przełamuję tego typu uprzedzenia, dzięki czemu moi stali pacjenci darzą mnie całkowitym zaufaniem.