Zastrzyki

Zastrzyki są powszechną formą wprowadzania leku do organizmu. Dzięki pominięciu drogi pokarmowej, lekarstwo zaaplikowane poprzez zastrzyk działa dużo szybciej niż tabletka. Rozróżniamy cztery podstawowe rodzaje zastrzyków:

Zastrzyki dożylne
Do ich wykonania najczęściej wybiera się dobrze widoczne żyły zgięcia łokciowego oraz zewnętrznej strony dłoni lub stopy. Przy planowanej serii zastrzyków na ogół stosuje się wenflon, który nie pociąga za sobą konieczności każdorazowego nakłuwania.

Zastrzyki domięśniowe
Wykonywane są zazwyczaj w mięśnie (pośladek, udo, ramię).

Zastrzyki podskórne
Dogodnymi miejscami dla tego typu zastrzyków są: ramię, brzuch, udo oraz okolice łopatki.

Zastrzyki śródskórne
Stosowane zazwyczaj przy testach uczuleniowych oraz próbie tuberkulinowej. Najczęstszym miejscem wkłucia jest przedramię od strony kciuka.

Wykonuję wszystkie rodzaje zastrzyków. Dzięki wieloletniej praktyce mogę zagwarantować swoim pacjentom wyeliminowanie większości nieprzyjemnych doznań. Bez problemu odnajduję właściwe miejsce, dokonuję prawidłowego wkłucia i w odpowiednim tempie wprowadzam lek. Jeśli mają Państwo lęk przed zastrzykami, to bardzo chętnie pomogę go przełamać.

Usługi wykonywania zastrzyków świadczę całodobowo na terenie Warszawy i okolic. Używam wyłącznie bezpiecznego, jednorazowego sprzętu. W ramach usług oferuję sprzedaż jednorazowego sprzętu zabiegowego, pielęgnacyjnego i opatrunkowego.



Świadczenie usług pielęgniarskich wiąże się nie tylko z prawidłowym ich wykonywaniem, ale też z właściwą interpretacją stanu pacjenta zarówno przed, jak i po zabiegu. Niezwykle istotnym elementem jest również odpowiednie podejście do chorego – nie tylko jako pacjenta, ale przede wszystkim jako człowieka.
Świadczenie profesjonalnych usług pielęgniarskich możliwe jest tylko w przypadku dysponowania specjalistycznym sprzętem. Moje wyposażenie obejmuje m.in. aparat do EKG z możliwością interpretacji, aparat do INR, przyrządy do pomiarów ciśnienia, poziomu cukru we krwi etc. Wszystkie zabiegi przeprowadzamw domu pacjenta, zakładach pracy, szkołach, przedszkolach itp.

Moje doświadczenie pozwala mi skutecznie pokonywać trudne sytuacje, z którymi czasem mają problemy młode pielęgniarki,a które w następstwie wywołują u pacjentów uraz do przeprowadzania pewnych zabiegów.

Bardzo często spotykam się z lękiem pacjenta przed wkłuciem igły (pobranie krwi, zastrzyk, kroplówka) lub ogólnym lękiem bądź niechęcią do opieki pielęgniarskiej.
To ostatnie dotyczy najczęściej osób starszych i nierzadko zgorzkniałych z powodu niewłaściwej opieki, której wcześniej doznali. Umiejętnie przełamuję tego typu uprzedzenia, dzięki czemu moi stali pacjenci darzą mnie całkowitym zaufaniem.