Lewatywy

Lewatywa (nazywana też z łaciny enemą) należy do najstarszych zabiegów leczniczych świata. Polega na wprowadzeniu płynu do jelita grubego przez odbyt za pomocą odpowiedniego urządzenia. Podstawowym celem przeprowadzania tego zabiegu jest oczyszczenie jelita grubego.

Głównymi powodami, dla których stosuje się lewatywy są:

– przygotowanie pacjenta do zabiegu chirurgicznego lub diagnostycznego;
– leczenie zaparć;
– oczyszczanie organizmu z toksyn.

Do wykonywania lewatyw stosuję wyłącznie zestawy jednorazowe oraz dostępne w aptekach płyny o składzie dostosowanym do potrzeby przeprowadzenia zabiegu. W ramach świadczonych usług oferuję sprzedaż sprzętu jednorazowego do pielęgnacji i zabiegów oraz środków opatrunkowych. Zabiegi wykonuję całodobowo na terenie Warszawy i okolic.Świadczenie usług pielęgniarskich wiąże się nie tylko z prawidłowym ich wykonywaniem, ale też z właściwą interpretacją stanu pacjenta zarówno przed, jak i po zabiegu. Niezwykle istotnym elementem jest również odpowiednie podejście do chorego – nie tylko jako pacjenta, ale przede wszystkim jako człowieka.
Świadczenie profesjonalnych usług pielęgniarskich możliwe jest tylko w przypadku dysponowania specjalistycznym sprzętem. Moje wyposażenie obejmuje m.in. aparat do EKG z możliwością interpretacji, aparat do INR, przyrządy do pomiarów ciśnienia, poziomu cukru we krwi etc. Wszystkie zabiegi przeprowadzamw domu pacjenta, zakładach pracy, szkołach, przedszkolach itp.

Moje doświadczenie pozwala mi skutecznie pokonywać trudne sytuacje, z którymi czasem mają problemy młode pielęgniarki,a które w następstwie wywołują u pacjentów uraz do przeprowadzania pewnych zabiegów.

Bardzo często spotykam się z lękiem pacjenta przed wkłuciem igły (pobranie krwi, zastrzyk, kroplówka) lub ogólnym lękiem bądź niechęcią do opieki pielęgniarskiej.
To ostatnie dotyczy najczęściej osób starszych i nierzadko zgorzkniałych z powodu niewłaściwej opieki, której wcześniej doznali. Umiejętnie przełamuję tego typu uprzedzenia, dzięki czemu moi stali pacjenci darzą mnie całkowitym zaufaniem.