Pobieranie krwi

Badania krwi należą do podstawowych badań medycznych i wykonywane są zarówno podczas podejrzenia choroby, jak też profilaktycznie. Analiza właściwości krwi obejmuje m.in. cechy biochemiczne, czas krwawienia, czas trombinowy, morfologię oraz OB (odczyn Biernackiego). W szerszym zakresie można skrótowo stwierdzić, że zdecydowana większość schorzeń wewnętrznych ma swoje odzwierciedlenie w obrazie płynnej tkanki łącznej, jaką jest krew.

Usługi pobierania krwi do badań w domu pacjenta są wygodą dla wszystkich. Pacjentom mającym problemy z poruszaniem się – zaoszczędzają stresu i wysiłku; wszystkim pozostałym – zaoszczędzają mnóstwa czasu związanego z dotarciem do punktu pobrań i oczekiwaniem w kolejce. W zależności od charakteru badań, pobieram krew z żyły lub z palca, stosując wyłącznie bezpieczny, jednorazowy sprzęt. Mam bardzo duże doświadczenie we wszelkiego rodzaju wkłuciach, nawet w sytuacji gdy żyły u pacjenta są cienkie i słabo widoczne.

Posiadam również specjalistyczny sprzęt do badania INR (badanie krzepliwości krwi).

W pozostałych przypadkach pobraną krew przekazuję do laboratorium. Przy niektórych badaniach  (na cito) wyniki dostarczam pacjentowi już po kilku godzinach.

Usługi pobierania krwi do badań świadczę całodobowo na terenie Warszawy i okolic. W ramach usług prowadzę również sprzedaż sprzętu jednorazowego oraz środków opatrunkowych.

Do wykonania większości badań krwi nie jest potrzebne skierowanie.



Świadczenie usług pielęgniarskich wiąże się nie tylko z prawidłowym ich wykonywaniem, ale też z właściwą interpretacją stanu pacjenta zarówno przed, jak i po zabiegu. Niezwykle istotnym elementem jest również odpowiednie podejście do chorego – nie tylko jako pacjenta, ale przede wszystkim jako człowieka.
Świadczenie profesjonalnych usług pielęgniarskich możliwe jest tylko w przypadku dysponowania specjalistycznym sprzętem. Moje wyposażenie obejmuje m.in. aparat do EKG z możliwością interpretacji, aparat do INR, przyrządy do pomiarów ciśnienia, poziomu cukru we krwi etc. Wszystkie zabiegi przeprowadzamw domu pacjenta, zakładach pracy, szkołach, przedszkolach itp.

Moje doświadczenie pozwala mi skutecznie pokonywać trudne sytuacje, z którymi czasem mają problemy młode pielęgniarki,a które w następstwie wywołują u pacjentów uraz do przeprowadzania pewnych zabiegów.

Bardzo często spotykam się z lękiem pacjenta przed wkłuciem igły (pobranie krwi, zastrzyk, kroplówka) lub ogólnym lękiem bądź niechęcią do opieki pielęgniarskiej.
To ostatnie dotyczy najczęściej osób starszych i nierzadko zgorzkniałych z powodu niewłaściwej opieki, której wcześniej doznali. Umiejętnie przełamuję tego typu uprzedzenia, dzięki czemu moi stali pacjenci darzą mnie całkowitym zaufaniem.