Opatrunki

Opatrunek to bardzo szerokie pojęcie, pod którym kryją się wszelkie formy zabezpieczenia uszkodzonego (mechanicznie lub w wyniku zmian chorobowych) fragmentu skóry. Opatrunek bardzo często ma za zadanie nie tylko chronić daną część ciała, ale również może zawierać substancje lecznicze, ograniczać ruchy bądź w inny sposób oddziaływać na organizm (np. opaska uciskowa). Podstawową cechą wszystkich prawidłowych opatrunków jest wymóg ich sterylności.

Zakładanie i zmiana opatrunków to pielęgniarskie abc, więc z jednej strony mogłoby się wydawać, że nie ma specjalnie czym się chwalić, bo każda pielęgniarka musi to po prostu umieć. Jednakże lata praktyki nauczyły mnie, że prawidłowa ocena sytuacji oraz dobór właściwego opatrunku mają bardzo duże znaczenie dla szybkości gojenia. Mogę zatem z czystym sumieniem stwierdzić, że posiadam doświadczenie w dziedzinie opatrunków (a jest to dziedzina rozległa).

Pomoc w zakresie zakładania oraz zmiany opatrunków oferuję całodobowo na terenie aglomeracji warszawskiej. W ramach usług prowadzę również sprzedaż jednorazowych środków opatrunkowych i pielęgnacyjnych.



Świadczenie usług pielęgniarskich wiąże się nie tylko z prawidłowym ich wykonywaniem, ale też z właściwą interpretacją stanu pacjenta zarówno przed, jak i po zabiegu. Niezwykle istotnym elementem jest również odpowiednie podejście do chorego – nie tylko jako pacjenta, ale przede wszystkim jako człowieka.
Świadczenie profesjonalnych usług pielęgniarskich możliwe jest tylko w przypadku dysponowania specjalistycznym sprzętem. Moje wyposażenie obejmuje m.in. aparat do EKG z możliwością interpretacji, aparat do INR, przyrządy do pomiarów ciśnienia, poziomu cukru we krwi etc. Wszystkie zabiegi przeprowadzamw domu pacjenta, zakładach pracy, szkołach, przedszkolach itp.

Moje doświadczenie pozwala mi skutecznie pokonywać trudne sytuacje, z którymi czasem mają problemy młode pielęgniarki,a które w następstwie wywołują u pacjentów uraz do przeprowadzania pewnych zabiegów.

Bardzo często spotykam się z lękiem pacjenta przed wkłuciem igły (pobranie krwi, zastrzyk, kroplówka) lub ogólnym lękiem bądź niechęcią do opieki pielęgniarskiej.
To ostatnie dotyczy najczęściej osób starszych i nierzadko zgorzkniałych z powodu niewłaściwej opieki, której wcześniej doznali. Umiejętnie przełamuję tego typu uprzedzenia, dzięki czemu moi stali pacjenci darzą mnie całkowitym zaufaniem.